open/close

„Teisinis Bexit“ – jau nuo 2020 m. sausio 31 d. „Realus pasikeitimai dėl Brexit“ įsigalios vėliau.


JK pasitraukia iš ES sausio 31 d., tačiau pereinamojo laikotarpio pabaiga - 2020 m. gruodžio 31 d.

2020 m. Vasario 1 d. Jungtinė Karalystė pradeda pereinamąjį laikotarpį, kuris tęsis taip, lyg ji vis dar būtų ES dalis visais krovinių gabenimo, muitų ir reglamentavimo klausimais.

Taigi kol kas nekeičiamos jokios procedūros, dokumentai ar operacijos. Kaip ir šiandien, galite toliau planuoti siuntas į Jungtinę Karalystę ir iš jos.

Tačiau atminkite, kad pasibaigus pereinamajam laikotarpiui, labai tikėtina, kad įvyks „sunkus realusis (Hard) Brexit “, kai visos siuntos tarp JK ir ES turės turėti muitinės dokumentus.

Tuo pat metu JK nustos galioti visi prekybos susitarimai, kuriuos ne ES šalys sudarė su ES. Taigi, jei prekiaujate su JK iš bet kurios šalies, su kuria ES yra sudariusi susitarimą, gali būti labai didelių pokyčių, į kuriuos turite atsižvelgti.

ES prekybos susitarimų sąrašas pateiktas ES tinklalapyje. Joms priklauso Japonija, „Mercosur“, Australija, Singapūras ir Kanada.

Šių susitarimų nutraukimas Jums gali turėti labai didelę įtaką Jums, jei gabenate į JK ar iš jos ar bet kurios iš šių šalių. JK derasi dėl savo prekybos susitarimų visame pasaulyje, todėl svarbu stebėti jų eigą.

Mes DSV toliau atidžiai stebime politinius pokyčius. Buvome gerai pasirengę „sunkiajam Brexit ““, kuris neįvyko kelis kartus per 2019 m. Patobulinome savo sistemas, kad tvarkytume papildomas muitinės deklaracijas, kurių prireiks. Tačiau už muitinės dokumentų pildymą yra atsakingas krovinio siuntėjas, o ne DSV. Todėl atminkite, kad labai tikėtina, jog Jums turės įtakos 2021 m. sausio 1 d. „Brexti“, jei vykdote bet kokią prekybą su JK. Būtinai turite atlikti atitinkamus pasiruošimo darbus.

Įsitikinkite, kad užsiprenumeravote aktualias EU ir kitų šalių naujienas atitinkamų vyriausybių ir ES naujienas, taip pat raginame sekti DSV Lithuania skelbiamą informaciją https://www.lt.dsv.com/About-DSV/information . Taip išvengsite nereikalingo vėlavimo ar išlaidų pereinamojo laikotarpio pabaigoje ir vėliau.