Šaltakraujų gabenimas

Ypatingų krovinių kelionė pirmąja klase

Kai kroviniui prireikė ypatingo dėmesio, DSV specialistų komanda ir vėl buvo šalia, siūlydama savo patirtį ir tikslų planavimą. 

Pastarąjį kartą Olborgo Zoologijos sodui reikėjo, kad šaldytuvu pervežtume poliarinį lokį. Šįkart poreikis buvo visiškai priešingas – į Arizoną (JAV) pervežti juoduosius kaimanus, visos kelionės metu palaikant 25°C temperatūrą.

Zoologijos sodas pagal DSV nurodymus pastatė konteinerius. 1-3 metų amžiaus kaimanai būna apie 180 cm ilgio kiekvienas – tai maždaug kaip vidutinis žmogaus ūgis. Taigi, nieko sau būrelis, švelniai tariant, toks nesunkiai galintis sukelti sunkių sužalojimų.

Geriausias būdas jiems pergabenti – vamzdžiai su angomis orui, kad kaimanai negalėtų sukiotis ir patirti įtampą kelionės metu. Nuolat palaikant 25°C temperatūrą, vamzdžiuose be vandens jie gali ištverti maždaug savaitę.

Konteineriai buvo apdėlioti šilumos paketais, padedančiais palaikyti reikiamą temperatūrą, sukrauti į prišildytą sunkvežimį ir nuvežti į specialiai prišildytą oro uosto patalpą laukti skrydžio.

Specialiai prišildytais bagažo sunkvežimiais juos nugabeno į lėktuvą su paruoštu krovinių skyriumi, kuriame, žinoma, taip pat buvo palaikoma reikiama temperatūra.

Planuojant įvairius gabenimo etapus prireikia begalinio rūpesčio ne tik dėl to, kad šie kaimanai yra nykstanti rūšis, įtraukta į veisimo programą išlikimui užtikrinti.

„DSV gali užtikrinti reikiamą temperatūrą kiekvienu kelionės etapu ir nuolat mus informuoja“

    Vyriausioji Olborgo Zoologijos sodo zoologė Rikke Kruse Nielsen


Apie Olborgo Zoologijos sodą

Įkurtas 1935 m. Danijoje, Olborgo Zoologijos sodas yra ne tik lankytina vieta, bet ir tyrimų centras bei Pasaulinės zoologijos sodų ir akvariumų asociacijos narys, prisidedantis prie viso pasaulio nykstančių gyvūnų rūšių išsaugojimo.

 

Jei prireiktų daugiau informacijos, susisiekite su mumis